CO ČTEME

MATURITNÍ ČETBA – co doporučuji a čemu se vyvarovat jako čert kříži

12. června 2017 v 0:29 | Kuba
Všichni, co jsou na střední, to znají. Maturitní četba je pro mnohé zlo, pro mnohé obrovský problém a někteří jí zbožňují. Pro mě byla mnohdy utrpením a mnohdy radostí. Přeci jen jsem se díky ní seznámil s mým současným oblíbencem Johnem Irvingem. Zamiloval jsem se díky ní do básní Václava Hraběte a Františka Hrubína. Objevil jsem kouzlo absurdního dramatu, beatnických básní a Fuksových hororových próz.

Rád bych vám tedy ukázal (a doproučil), jaké (převážně) skvosty jsem měl v maturitním seznamu já.


Moji první knižní hrdinové

8. června 2017 v 0:26 | Kuba
Každý jsme nějak začínali se čtením. Každý jsme měli své dětské hrdiny, kteří nám zlepšovali den, bojovali proti našim nočním můrám a společně s námi překovnávali denní strasti.

Podle mých osobních průzkumů se většina z nás knihomolů začala za čtenáře považovat po absolvování kompletního sedmidílného říběhu Harryho Pottera. Kdybych se držel tohoto, tak jsem se čtenářem stal až ve dvanácti letech. Minuta ticha za moje prohřešky, prosím.

Harry mě sice pohltil až později, což ale nemění nic na tom, že knížky pro mě byly drogou a částí dne, která mi pomáhala spát a setkávat se s přáteli (byl jsem zvláštní dítě s minimem přátel…minimálně těch skutečných). Měl jsem svoji detektivní partu, stejně šílené kamarády s kouzelnou lupou a pár kamarádů, kteří měli za kamarády elfy, draky a další havěť…Byla to moje crew se kterou jsem vyrůstal.

 
 

Reklama