Wulf Dorn vám společně se schizofrenní erotomankou zamotají hlavu

11. srpna 2017 v 10:54 | Kuba |  RECENZE

Měli by mi zakázat vstup do Levných knih. Nebo mi pořídit klubovou kartičku. Nedávno jsem se šel do tohoto knihkupectví podívat a mimo Řekni vlkům, že jsem doma a Zhasínáme v říši divů jsme si domu přinesl i Temné šílenství od Wulfa Dorna.


Kdysi jsem jí zahlédl na nějakém instagramovém kanále, kde byal vychvalována. Po nalezení v regále, zaujala mě obálkou, která naprosto skvěle vystihuje hlavní zápletku děje.


Hlavním hrdinou je forenzní psychiatr Jan Forstner žijící ve Fahlenbergu. Jan se po odhalení skandálu na místní psychiatrické klinice stane lokální hvězdou. Zrovna řeší vztahové problémy, a aby toho nebylo málo, tak ho začne stalkovat neznámá žena. Nejprve tomu nepřidává nějakou váhu, díky svému postavení. Když se do toho ale přimíchá série vražd, nejprve novinář, později policista, Jan začíná mít obavy, že vrahem by mohla být právě žena, která o něj začíná projevovat zájem.


Identitu neznámé ženy nám Wulf prozradí až ke konci příběhu. Přesto se v celé knize střídají pohledy více postav. Mimo Jana a neznámé ženy se zde setkáváme s vyprávěním z pohledu mladého faráře Felixe, kterému se neznámá žena přijde vyzpovídat.


Příběh vám zamotá hlavu nejen díky mnoha zvratům, ale i atmosférou psychicky narušené vražedkyně. Wulf si pohrává s jazykem, kterým navvodí mrazení až na zádech.
Temné šílenství ve vás zanechá temné pocity, ale je to výborný knižní zážitek

Wulf Dorn, TEMNÉ ŠÍLENSTVÍ / nakladatelství Knižní klub, 2014
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.